Loading...

کسب و کار در متاورس | مشاوره ورود کسب وکار به متاورس

  کسب و کار در متاورس | مشاوره ورود کسب وکار به متاورس
سه شنبه 02 اسفند 1401 مهدی رمضانی مقدم 201 0 کسب و کار در متاورس به عواملی مانند میزان قابلیت همکاری بین دنیای مجازی ، قابلیت حمل داده ها ، حاکمیت و رابط های کاربری به نحوه بیرون آمدن متاورس بستگی دارد.

از آنجایی که متاورس تا حد زیادی ساخته نشده است ، توافق کمی در مورد نحوه عملکرد آن وجود دارد. با این حال ، به طور کلی ، متاورس یک اکوسیستم دیجیتالی است که بر اساس انواع مختلف فناوری سه بعدی ، نرم‌افزار همکاری بلادرنگ و ابزار های مالی غیر متمرکز مبتنی بر بلاک چین ساخته شده است. عواملی مانند میزان قابلیت همکاری بین دنیای مجازی ، قابلیت حمل داده ها ، حاکمیت و رابط های کاربری به نحوه بیرون آمدن متاورس بستگی دارد.

دو فناوری که برای توسعه و رشد متاورس مهم هستند ، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده هستند:

برای مشاوره در زمینه سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در متاورس می توانید از مجموعه مهدی رمضانی مقدم مشاوره بگیرید تا در مسیر درستی در این فضا حرکت کنید و بازدهی مطلوبی را کسب کنید. جهت ارتباط با ما با شماره تلفن 09365857004 تماس حاصل نمایید

کسب و کار در متاورس

 

واقعیت مجازی :

یک محیط سه بعدی شبیه‌سازی شده است که کاربران را قادر می‌سازد تا با محیط مجازی به گونه‌ای تعامل داشته باشند که واقعیت را آنطور که از طریق حواس ما درک می‌شود ، تقریبی کند. این تقریب واقعیت در حال حاضر معمولاً از طریق یک هدست VR که میدان دید کاربر را در اختیار می‌گیرد قابل دسترسی است. هپتیک ها ، از جمله دستکش ، جلیقه و حتی لباس های ردیابی تمام بدن ، تعامل واقعی تری را با محیط مجازی امکان پذیر می کنند.

واقعیت افزوده:

 نسبت به VR غوطه ورتر است. از طریق یک نوع لنز ، پوشش های دیجیتال را در بالای دنیای واقعی اضافه می کند. کاربران همچنان می توانند با محیط واقعی خود تعامل داشته باشند. عینک گوگل و نمایشگرهای هدآپ در شیشه جلوی خودروها ، محصولات AR مصرفی شناخته شده ای هستند.

فناوری های متاورس

استر شین ، نویسنده فناوری ، در مقاله‌اش « 7 فناوری برتر برای توسعه متاورس » توضیح داد که ناظران صنعت از تدوین فناوری‌هایی که به متاورس قدرت می‌بخشد دوری می‌کنند. این تا حدی به این دلیل است که متاورس در حال تکامل است و تا حدی به این دلیل که بسیاری از ابزارهایی که متاورس را هدایت می کنند ، خود از فناوری های متعددی تشکیل شده اند.

اجماع بین منابع متخصص شین این بود که این هفت فناوری بیشترین تأثیر را در توسعه متاورس در دهه آینده خواهند داشت :

  • هوش مصنوعی
  • اینترنت اشیا
  • واقعیت گسترده
  • رابط های مغز و کامپیوتر
  • مدل سازی و بازسازی سه بعدی
  • محاسبات فضایی و لبه ای
  • بلاک چین

تفاوت بین اینترنت و متاورس در کسب و کار  چیست ؟

اینترنت شبکه ای متشکل از میلیاردها کامپیوتر ، میلیون ها سرور و سایر دستگاه های الکترونیکی است. پس از آنلاین شدن ، کاربران اینترنت می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند ، وب‌سایت‌ها را مشاهده کرده و با آن‌ها تعامل داشته باشند، و کالاها و خدمات را خریداری و بفروشند.

متاورس با اینترنت رقابت نمی کند چراکه بر روی آن ساخته می شود. اینترنت چیزی است که مردم آن را "مرور" می کنند ، اما مردم می توانند تا حدی در متاورس "زندگی" کنند. رشد اینترنت خدمات بسیاری را ایجاد کرده است که راه را برای ایجاد متاورس پیش می برند. Web 3.0 یا Web3 اصطلاحی است که برای نشان دادن نسخه جدیدی از اینترنت مبتنی بر بلاک چین استفاده می شود.

متاورس امروزه برای چه کسب و کاری استفاده می شود؟

صنعت بازی های آنلاین تجربه چندین دهه در ایجاد دنیای مجازی همه جانبه دارد. و تا آنجایی که یک پروتو متاورس کاربرد اصلی دارد ، مخاطبان انبوهی که به Roblox ، Epic Games و Decentraland می‌آیند ، پیشنهاد می‌کنند که بازی ، ساختن دنیای مجازی و سرمایه ‌گذاری در املاک و مستغلات ممکن است.

شرکت‌ ها در حال آزمایش برنامه‌ های متاورس در محل کار هستند که بر اساس برنامه‌ های کاربردی مجازی شرکت ‌ها در طول همه ‌گیری برای پشتیبانی از کار از راه دور مستقر شده‌اند. کاربرد اولیه فناوری های متاورس شامل آموزش در محل کار است. استر آجائو، نویسنده خبری TechTarget گزارش داد که برخی از بیمارستان‌ها در حال حاضر از VR و AR برای آموزش روش‌های پزشکی رایج استفاده می‌کنند. یکی از فناوری‌هایی که اخیراً توسط FDA تأیید شده است Medivis است ، که یک سیستم جراحی AR که به جراحان اجازه می‌دهد به سرعت با سیستم تصویربرداری دیجیتال بیمارستان همگام شوند. دیگر برنامه های کاربردی متاورس که او در مقاله خود با عنوان «کاربردهای سازمانی متاورس کند اما در حال آمدن است» نوشته است، شامل موارد زیر است:

آواتارهای دوقلو دیجیتال : به گزارش Ajao ، این دوقلو ها نه تنها بر روی صفحه نمایش رایانه وجود خواهند داشت ، بلکه به عنوان هولوگرام های مبتنی بر هوش مصنوعی یا تصاویر هولوگرافیک ارائه می شوند که وظایف محوله به آنها اختصاص داده شده است. برای مثال ، یک مدیر عامل می‌تواند هولوگرام مبتنی بر هوش مصنوعی از خود را فعال کند تا همزمان با چندین گروه ذینفع در ارتباط باشد.

متاورس برای همکاری از راه دور : J.P. Gownder، تحلیلگر Forrester ، گفت که شرکت ها شروع به استفاده از متاورس برای افزودن "یک عنصر واقع گرایی" به تجربیات کاری از راه دور کرده اند. این شامل راه اندازی اتاق های سه بعدی است که در آن کارمندان می توانند با یکدیگر همکاری کنند.

که لازم به ذکر است که این فضا ها در ایران هم کم کم وارد شده و در حال رشد می باشد ولی در ابتدا باید همراه یک مشاور کارآفرینی در متاورس وارد شوید تا مسیر درست و اصولی را برای شما ترسیم کند. در این زمینه آقای مهدی رمضانی مقدم مشاور و مدرس حوزه برندینگ ، برندسازی و فرانچایز همراه چندین کسب و کار بزرگ در متاورس هستند و سرمایه گذاری و کسب و کار خود را به این فضا اختصاص داده اند که به نوعی آینده بیزینس جهان می تواند باشد.

چگونه NFT ها در متاورس قرار می گیرند ؟

توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) نقش مهمی در سودمندی و محبوبیت متاورس دارند. NFT ها نوعی دارایی دیجیتال امن هستند که بر اساس همان فناوری بلاک چین مورد استفاده ارزهای دیجیتال است. به جای ارز ، یک NFT می تواند یک اثر هنری ، یک آهنگ یا املاک دیجیتال را نشان دهد. NFT نوعی سند دیجیتال یا مدرک مالکیت را به مالک می دهد که می تواند در متاورس خرید یا فروخته شود.

این سه فروشنده معروف نرم‌افزار ، دیدگاه‌های فراجهانی خاص خود را دارند.

متا : مارک زاکربرگ ، مدیرعامل این شرکت در اکتبر 2021 در اعلامیه تغییر نام تجاری خود نوشت : « از این به بعد ، ما اول ما متاورز خواهیم بود ، نه اول فیسبوک. این یک تغییر مهم است زیرا به این معنی است که کاربران در نهایت برای استفاده از سایر خدمات در متاورس نیازی به حساب کاربری فیس بوک نخواهند داشت. در میان سایر محصولات غیر فیس‌بوک ، متا تاکنون میلیون‌ها هدست متا کوئست خود را فروخته است . در اطلاعیه متا ، زاکربرگ گفت که هدف این شرکت تسریع در توسعه فناوری‌های اساسی ، از جمله پلتفرم‌های اجتماعی و ابزارهای خلاقانه است که برای «جان بخشیدن به متاورس» مورد نیاز است. پس از انتشار اخبار تغییر نام تجاری در اواخر سال 2021، متا Horizon Worlds را راه اندازی کرد ، فضای VR که کاربران می توانند به عنوان یک آواتار در آن حرکت کنند ، همراه با ابزارهایی برای توسعه دهندگان برای ایجاد دنیای مجازی اضافی. سرمایه گذاری عظیم متا در متاورس توسط سرمایه گذاران یک قمار تلقی می شود زیرا شرکت در یک اقتصاد نامطمئن با کاهش درآمد و اخراج کارکنان مواجه می شود.

بازی های حماسی : اپیک گیمز ، سازندگان بازی تیراندازی آنلاین محبوب Fortnite با حدود 350 میلیون کاربر و نرم افزار Unreal Engine برای توسعه دهندگان بازی ، قصد داشتند پس از یک دور سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری در سال 2021 ، ادعایی در متاورس داشته باشند. این شامل 200 دلار بود. که دیدگاه اپیک گیمز از متاورس با دیدگاه متا متفاوت است ، چراکه می‌خواهد فضایی مشترک برای تعامل کاربران با یکدیگر و برندها فراهم کند و بدون فیلد خبری مملو از تبلیغات.

مایکروسافت : متاورس در حال آمدن به تیم مایکروسافت ، رقیب جلسات آنلاین غول نرم افزاری برای زوم است. این سرویس جدید به کاربران تیم در مکان‌های فیزیکی مختلف اجازه می‌دهد در طول جلسات مجازی به تجربیات هولوگرافیک مشترک و مشترک بپیوندند. این پلتفرم شامل مجموعه ‌ای از ابزار های مبتنی بر هوش مصنوعی برای آواتارها ، مدیریت جلسه ، رندر فضایی ، همگام‌سازی بین چندین کاربر و "هولوپورتشن" است و یک فناوری ضبط سه بعدی که به کاربران امکان می‌دهد مدل‌های سه بعدی با کیفیت بالا از افراد را در زمان واقعی بازسازی و انتقال دهند. در کنفرانس Ignite خود در اکتبر 2022 ، این غول نرم‌ افزاری به صورت پیش‌نمایش خصوصی ویژگی‌ ای را راه ‌اندازی کرد که به افراد اجازه می‌دهد در جلسات تیم ‌ها ، آواتارها را به‌ جای ویدیوی زنده ایجاد و استفاده کنند.

کسب و کار در متاورس

متاورس چگونه بر آینده کسب و کار تأثیر خواهد گذاشت ؟

باید تاکید کرد که متاورس هنوز مجموعه‌ ای از احتمالات است ، نه یک واقعیت. ناشناخته های زیادی وجود دارد. که اینکه چگونه متاورژن دقیقاً آشکار می شود و چه کسی آن را کنترل می کند ، چه چیزی را در بر می گیرد و چقدر تأثیری بر زندگی ما خواهد گذاشت که هنوز مورد بحث است. و کسانی هستند که معتقدند متاورس زندگی ما را بهبود می بخشد ، و تجربیاتی را که نمی توانستیم در دنیای فیزیکی داشته باشیم را قادر می سازد. بدبینان متاورس آن را صرفاً بسط تجارب دیجیتالی امروزی می‌دانند ، اما تغییردهنده نیست  و به طور بالقوه بزرگ‌کننده آسیب‌ های فعلی رسانه‌های اجتماعی ، از جمله کمپین‌های اطلاعات نادرست ، رفتار اعتیادآور و تمایل به خشونت را رواج خواهد داد که این یک دید نادرست به این پیشرفت چشمگیر همه جانبه می باشد.

در انتها برای مشاوره در زمینه سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در متاورس می توانید از مجموعه مهدی رمضانی مقدم مشاوره بگیرید تا در مسیر درستی در این فضا حرکت کنید و بازدهی مطلوبی را کسب کنید. جهت ارتباط با ما با شماره تلفن 09365857004 تماس حاصل نمایید.

عمومی # کسب و کار در متاورس