Loading...

استراتژی های ساده و موثر برای فروش بیشتر|فروش آسان

استراتژی های ساده و موثر برای فروش بیشتر|فروش آسان
دوشنبه 28 فروردین 1402 فاضله رمضانی مقدم 200 0 این استراتژی فروش شماست که باعث می شود مشتری کسب و کار شما یا برعکس یکی از رقبا را انتخاب کند. با این استراتژی های فروش،می توانید تعداد خود را با کارایی افزایش دهید

فروش باید آسان باشد. به خصوص زمانی که محصول مناسبی برای بازار مناسب داشته باشید. و با این حال... بسیاری از فروشندگان تمایل دارند این کار را دشوار کنند در حالی که آنقدرها هم پیچیده نیست. آنها تلاش و زمان زیادی را صرف می کنند. چرا آن ها این کار را انجام دادند ؟ زیرا آنها به سادگی استراتژی فروش ندارند. نوع یا اندازه کسب و کار شما مهم نیست. توسعه و اجرای استراتژی های فروش برای عملکرد خوب هر کسب و کاری ضروری است. علاوه بر این، اگر ابزار اولیه برای بستن فروش را نداشته باشید، پول و اعتبار خود را از دست خواهید داد.

هر چیزی که می فروشید ، این استراتژی فروش شماست که باعث می شود مشتری کسب و کار شما یا برعکس یکی از رقبا را انتخاب کند. با این استراتژی های فروش ، می توانید تعداد خود را با کارایی افزایش دهید. توجه داشته باشید که امر فروش بسیار عامل حیاتی و مهم برای بیزینس شما است و نیاز به یک استراتژی درست و اصولی دارد.

جهت تماس با ما میتوانید اینجا کلیک نمایید.

ابتدا رابطه برقرار کنید

اگر مشتری وارد یک فروشگاه خرده فروشی می شد ، بلافاصله نمی گویید " سلام ، آیا می خواهید این بلوز را بخرید ؟ " احتمالاً با این سؤال شروع می کنید که " امروز چطوری ؟ " و سپس ، " امروز چه چیزی شما را خوشحال می کند ؟ " ممکن است در نظراتی مانند "من آن تاپی که پوشیده ای را دوست دارم" بپاشید. یا سوالات واجد شرایطی مانند، "پس، شما به دنبال یک لباس جدید هستید. می توانم بپرسم مناسبت چیست؟" به طور مشابه، هنگامی که در حال انجام ارتباط B2B با مشتری بالقوه ای هستید که قبلاً با آن صحبت نکرده اید ، مهم است که به شدت به عنصر تحقیقی که در مرحله دو به آن اشاره کردیم تکیه کنید. اگر متوجه شدید مشتریان احتمالی‌ تان در شهر دیگری زندگی می‌ کنند، یک جستجوی سریع در گوگل رستوران‌های جدید در این منطقه انجام دهید و با پرسیدن اینکه آیا آنها بوده‌ اند و غذای مورد علاقه‌شان چیست ، باز کنید. اهل کجا هستند ؟ با پرسیدن وضعیت برف در این فصل و اینکه آیا اسکی باز هستند باز کنید.

نکته پایانی: قبل از شروع به کار با مشتریان بالقوه خود ، اینکه چرا باید به آنها اهمیت دهند و چرا شما از رقبای خود بهتر هستید، واقعاً بشناسید. بالاخره ما فقط یک انسان هستیم. قبل از اینکه مثل یک فروشنده با مشتری بالقوه خود صحبت کنید مانند یک انسان با آنها صحبت کنید.

دست از آزار و اذیت بردارید

فروشندگان مستقیماً سر اصل مطلب می روند. یک فروشنده خوب در زمان مناسب در مورد محصول خود با شما صحبت خواهد کرد. یکی از راه های فروش بیشتر این است که سخنرانی فروش خود را از طریق تلفن آماده کنید. این امکان وجود دارد که مشتری خود را تا حد امکان در محصول یا خدمات خود درگیر کنید و به او بفهمانید که هدف اصلی شما این است که به او کمک کنید!

آنچه را که می فروشید کنترل کنید

یک گام اساسی برای هر استراتژی تجاری موفق این است که بدانید چه چیزی را می خواهید بفروشید. اگر ویژگی های محصول خود یا تمام مزایایی که برای مشتریان به ارمغان می آورد ندانید ، نمی توانید به سوالات احتمالی مشتریان پاسخ دهید یا به اعتراضات آنها رسیدگی کنید. برای پاسخ به هر سوالی در مورد موضوع ، از موارد فروش استفاده کنید یا محصول و یا خدمت را آزمایش کنید.

زبان مخاطب خود را بپذیرید

چه محصول شما ساده باشد چه پیچیده ، وظیفه شما یافتن راهی ساده و سرراست برای توصیف آن برای هر کسی است. مردم دوست دارند مسائل را سریع بفهمند. به آنها احساس باهوشی می دهد. به همین دلیل است که وقتی یک فروشنده روش صحبت از مشتری بالقوه را تطبیق می دهد و اتخاذ می کند ، اقدام و خرید آسان تر خواهد بود.

یک عکس ارزش هزار کلمه را دارد

صحبت در مورد ویژگی ها و مزایای یک محصول اغلب توجه مشتریان بالقوه را به خود جلب می کند. نمایش محصول و یا خدمت به صورت زنده حتی موثر تر است. وقتی مشتریان بالقوه این فرصت را داشته باشند که خودشان بفهمند که شما چه چیزی را به آنها می‌ فروشید ، خیلی سریع ‌تر خود را فرافکنی می ‌کنند و تصور می ‌کنند که محصول چگونه زندگی آنها را بهبود می ‌بخشد. و همه اینها فرآیند فروش را به حداکثر می رساند.

جلسه جالب و جذاب

هدف از گفتگوی شما با مشتری این است که او را درک کنید. با پرسیدن سؤالات درست ، پاسخ هایی را دریافت می کنید که به شما کمک می کند بفهمید او به دنبال چه چیزی است. به جای یک مونولوگ ساده که در آن صحبت می کنید ، جایی که به تنهایی به توسعه فروش خود می پردازید، فکر نمی کنید که یافتن " درد " این مشتری بالقوه ، نیاز او، و سپس به او بفهمانید که این موضوع موثرتر است. با تو این درد از بین خواهد رفت ؟ این مرحله همان مرحله ای است که با صلاحیت فرد بالقوه مطابقت دارد.

نیازهای آنها را رمزگشایی کنید

هر مصرف کننده منحصر به فرد است. ارضای نیاز ها و خواسته های او حول یک محصول ، خدمات یا تجارت خاص می چرخد. وقتی مشتریان بالقوه ( شخصیت ) خود را بشناسید ، درک اینکه آنها به چه چیزی نیاز دارند و چه کاری می توانید برای آنها انجام دهید بسیار آسان تر است. با دانستن سن ، سطح درآمد ، وضعیت تأهل ، تحصیلات ، محل زندگی ، سرگرمی ها و علایق آنها است که می توانید بر بازار تسلط داشته باشید.

ابتدا محصول خود را بهبود بخشید

اگر مشتری شما به آن نیاز نداشته باشد ، داشتن محصولی که حداکثر کارایی را ارائه می دهد چه فایده ای دارد ؟ اینکه بتوانید در مورد مزایای محصول خود تجدید نظر کنید تا آنها را با نیازهای هر مشتری تطبیق دهید ، یک روش عالی برای فروش است. مشتریان بالقوه شما تأثیر مثبتی را که محصول و یا خدمت بر زندگی آنها خواهد داشت ، مشاهده خواهند کرد.

توصیه ها را دریافت کنید

وفادارترین مشتریان منبع سود خوبی برای شرکت هستند. مطمئنا ... اما شما می توانید حتی بیشتر از آنها انتظار داشته باشید! آنها همچنین می توانند به شهرت کسب و کار شما کمک کنند و سفیران شوند. دریافت این نوع ارجاع هنگام استفاده از برنامه ارجاع بسیار آسان است. نکته کلیدی این است که شروع به تشویق مشتریان فعلی خود به استفاده از این برنامه ها کنید. هنوز برنامه ای ندارید ؟ نگران نباشید ، این یک شرط مطمئن است که می توانید از این مراجع برای تبادل تجربیات در طول رویدادها یا حتی نوشتن نظرات مشتریان استفاده کنید. هیچ چیز بهتری برای متقاعد کردن دوستان یا همکارانشان برای تبدیل شدن به مشتریان محصولات و یا خدمات شما وجود ندارد. اگر در این زمینه علم کافی ندارید ، می توانید از مشاوره های آقای مهدی رمضانی مقدم در این زمینه استفاده کنید تا یک استراتژی درست و کاربردی طراحی کنید.

قیمت های خود را تنظیم کنید

قیمت یک عامل تعیین کننده در تصمیم گیری است. ایجاد قیمت های رقابتی ضروری است. اما مراقب باشید... قیمت های شما باید با قیمت های رقبای شما یکسان باشد. اگر پیشنهاد شما ارزش افزوده واقعی به همراه داشته باشد، قیمت های شما حتی می تواند بالاتر باشد. چگونه می توانید ارزش بیشتری برای محصولات خود داشته باشید؟ با استفاده از ابزارهای موثری مانند ضمانت های طولانی مدت، کیفیت محصول و یا خدمات بهتر ، تجربه مشتری بهتر…

استراتژی های ساده و موثر برای فروش بیشتر

اول مشارکت کنید ، دوم بفروشید

اگر خریدار هدف خود را به درستی تعریف کنید ، بیشتر روز خود را صرف صحبت با رهبران کسب و کار خواهید کرد که مشکلاتی دارند که محصول یا خدمات شما می تواند حل کند. اما فقط به این دلیل که شما این را می دانید به این معنی نیست که آنها این کار را می کنند. با زمین خود درست خارج از خفاش به داخل نپرید. شما این خطر را دارید که مشتری بالقوه را عصبانی کنید یا آنها را بترسانید. در عوض ، کمک خود را به روشی که فکر می کنید ارزشمند تر است ارائه دهید. مطمئن نیستید که کجا می توانید در خدمت باشید ؟

شاید بتوانید خلاصه ای از جدید ترین ویژگی های خودروی مورد نظر خریدار را برای آنها ارسال کنید یا محتوایی را برای آنها ارسال کنید که مطابق با نیازهای آنها باشد. شاید بتوانید از تخصص خود استفاده کنید تا در مورد روندهای صنعت صحبت کنید که خریدار ممکن است از آنها مطلع نباشد.

به طور خلاصه ، یک فروشنده خوب نباید فرآیند فروش را به عنوان سفر خود بداند ، یک فروشنده خوب باید راهنمای مشتری در سفر خود باشد. اگر بتوانید آنها را برای رسیدن به مقصد یا مثلاً هدف تشویق کنید، تمام زیبایی مناظری را که در طول مسیر پیدا می‌کنند به آنها نشان دهید، آنها را تشویق خواهید کرد تا به روی شما باز شوند. آنها به محصول و یا خدمتی که شما ارائه می دهید اطمینان خواهند داشت و خریداری خواهند کرد.

در پایان توجه داشته باشید که امر فروش بسیار عامل حیاتی و مهم برای بیزینس شما است و نیاز به یک استراتژی درست و اصولی دارد.

 

امروزه، مشاوره برند سازی و فرنچایز کردن برندها، توسط متخصصانی همچون مهدی رمضانی مقدم، به عنوان یکی از ابزارهای حیاتی در دستیابی به موفقیت و رشد پایدار برای کسب و کارها شناخته می‌شود. با توجه به تجربه و دانش گسترده آقای رمضانی مقدم در این زمینه، می‌توانید از مشاوره‌های ارزشمند و منحصر به فرد ایشان برای توسعه و بهبود عملکرد برند خود بهره‌برداری کنید.

در مقالات سایت مهدی رمضانی مقدم، به طور جامع به موضوعات مختلف مانند استراتژی های فروش و مرتبط با برند سازی و برندینگ، فرنچایز کردن و سرمایه گذاری داخلی و خارجی پرداخته می‌شود. این مقالات با تمرکز بر نکات کلیدی و رویکردهای کاربردی، شما را با اصول و راهکارهای مؤثر در این حوزه‌ها آشنا می‌سازند.

با خواندن مقالات مرتبط با مشاوره برند سازی و برندینگ توسط مهدی رمضانی مقدم، شما به شناخت بهتری از اصول اساسی برند سازی، ایجاد هویت برند، استراتژی‌های بازاریابی و ارتباطات برندی می‌رسید. همچنین، مقالات مرتبط با مشاوره فرنچایز کردن یک برند، به شما ایده‌ها و روش‌های نوینی را برای گسترش کسب و کار از طریق فرنچایز داده و به شما کمک می‌کنند تا در فرآیند فرنچایزینگ به بهترین صورت عمل کنید.

به علاوه، مقالات مهدی رمضانی مقدم در رابطه با سرمایه گذاری داخلی و خارجی، به شما نکات کلیدی و راهنمایی‌های عملی را در این زمینه ارائه می‌دهند. با مطالعه این مقالات، شما می‌توانید با ریسک‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری در داخل و خارج از کشور آشنا شده و تصمیمات خود را بر اساس اطلاعات به‌روز و قابل اعتماد نسبت به کسب و کار خود ارتقاء دهید.
بنابراین، با استفاده از مقالات کاربردی و آموزشی وبسایت مهدی رمضانی مقدم، شما قادر خواهید بود تا بهبود قابل ملاحظه‌ای در برند سازی و برندینگ کسب و کار خود داشته باشید، راهکارهای مؤثر برای فرنچایز کردن برند خود را دریافت کنید و در سرمایه گذاری داخلی و خارجی خود تصمیمات استراتژیک و با اطمینان بیشتری بگیرید.

منتظر مطالعه مقالات سایت مهدی رمضانی مقدم و یا استفاده از مشاوره های ایشان باشید و با استفاده از تجربه و دانشی که در این مقالات به اشتراک گذاشته می‌شود، به رشد و پیشرفت بیشتری در کسب و کار خود دست یابید. در صورت تمایل به دریافت هر گونه مشاوره ی سرمایه گذاری روی کلمه ی مشاوره کلیک کنید، تا یک مشاوره سرمایه گذاری اصولی را دریافت نمایید، جهت تماس با ما اینجا کلیک نمایید.
با احترام مشاور برند سازی برندینگ و فرنچایز مهدی رمضانی مقدم.

عمومی #استراتژی های ساده و موثر برای فروش بیشتر