Loading...

سرمایه گذاری خارجی

 

تقریباً همه می ‌دانند که تولید ثروت یک مسابقه ماراتن است ، اما هنوز هم تعداد زیادی دوی سرعت تمرین می ‌کنند. در حالی که یک ماراتن بر روی طولانی ‌مدت تمرکز می ‌کند ، یک دوی سرعت بر روی کوتاه ‌مدت تمرکز می ‌کند. آهنربا های مالی مانند وارن بافت و کارلوس اسلیم از مزایای برنامه ریزی سرمایه گذاری خارجی بلند مدت و سرمایه گذاری ارزشی بهره برده اند ، نه دوی سرعت. نظم و انضباط و برنامه ریزی بلند مدت اجزای اصلی سرمایه گذاری هستند. چه یک مدیر کار کشته پرتفوی باشید یا یک سرمایه گذار تازه کار ، برخی از اصول سرمایه گذاری خارجی اساسی برای همه اعمال می شود.

در این مقاله ، اصول سرمایه گذاری مهمی را که می توانید در استراتژی سرمایه گذاری خود به کار ببرید ، رمزگشایی می کنیم.

یک برنامه مالی واقع بینانه بر اساس اهداف خود تنظیم کنید

قبل از سرمایه گذاری خارجی ، اهداف زندگی خود را مشخص کنید. آیا برای بازنشستگی پیش از موعد برنامه ریزی می کنید یا به فکر خرید خانه دوم هستید ؟

هنگام تعیین اهداف خود ، برای هر یک از آنها یک چارچوب زمانی تعیین کنید. هنگامی که این اهداف تعیین می شوند ، انتخاب انواع سرمایه گذاری هایی که به شما این بازده را می دهند برای شما آسان خواهد شد. همه می خواهند بالاترین بازده سرمایه گذاری خارجی خود را بدون ریسک زیاد داشته باشند. متاسفانه چنین سرمایه گذاری وجود ندارد. سرمایه گذاری های کم ریسک اغلب بازده کمتری را به همراه خواهند داشت و بالعکس.

بنابراین ، تعیین اهداف واقع بینانه و آماده بودن برای برخی جاده های پر دست انداز پیش رو مهم است. صبر داشته باش ، رم در یک روز ساخته نشده است.

پس انداز و سرمایه گذاری خارجی را زود شروع کنید

عادت پس انداز را در سنین پایین ایجاد کنید. منتظر زمان مناسب نباشید ، هرگز زمانی بهتر از الان وجود نخواهد داشت.  مهم نیست در حال حاضر چقدر درآمد دارید ، درصدی از آن را برای سرمایه گذاری پارک کنید. بذر های خود را همین امروز بکارید تا از میوه های فردا لذت ببرید.

یک استراتژی سرمایه گذاری را دنبال کنید

همانطور که می دانید مسی و رونالدو هر دو فوتبالیست های سطح جهانی هستند اما در سبک بازیشان با هم تفاوت دارند، به طور مشابه، هر سرمایه گذار سبک سرمایه گذاری خارجی خود را دارد. برخی سرمایه گذاران ارزشی هستند ، در حالی که برخی دوست دارند در حاشیه بازی کنند. به طور کلی ، چهار نوع سرمایه گذار وجود دارد :

سرمایه گذاری ارزشی : آنها به دنبال سهام با تخفیف بالا ( کسانی که با کمتر از ارزش ذاتی واقعی درک شده خود معامله می کنند ) می گردند. بنجامین گراهام و امثال وارن بافت معروف ترین سرمایه گذاران ارزشی هستند. اگر سرمایه ‌گذار ارزشی هستید ، به احتمال زیاد دارایی ‌هایی را انتخاب می ‌کنید که ممکن است در حال حاضر با قیمت ‌های  پایین ‌تری معامله شوند ، اما پتانسیل کسب در آینده را دارند.

سرمایه گذاری مخالف : کسانی که دوست دارند در برابر احساسات و روند حاکم بر بازار بازی کنند. زمانی که همه در حال خرید هستند می فروشند و بالعکس. اگر فلسفه سرمایه ‌گذاری کارل آیکان را دوست دارید ، استراتژی سرمایه ‌گذاری شما می‌ تواند خرید چیزی «زمانی که هیچ‌ کس نمی ‌خواهد » باشد. این استراتژی برای کسانی که ریسک پذیری بالاتری دارند مناسب ‌تر است و شما باید برای یافتن دارایی ‌های کم ‌ارزش ‌شده تلاش لازم را انجام دهید.

سرمایه ‌گذاری رشد : سرمایه ‌گذاری خارجی در شرکت ‌های جوان و استارت ‌آپ ‌هایی که اگرچه در حال حاضر ارزش کمتری دارند ، اما انتظار می ‌رود در آینده افزایش پیدا کنند. برای سرمایه گذاری های کوتاه مدت و بلند مدت مناسب است ، که مربوط به بخش انرژی سبز هستند.

رشد با قیمت معقول : این اصطلاح توسط غول وال استریت ، پیتر لینچ ، ابداع شد. این استراتژی سرمایه گذاری هر دو سرمایه گذاری ارزش و رشد را ترکیب می کند. آنها در سهامی سرمایه گذاری می کنند که بیش از حد ارزش گذاری نشده اند اما رشد ثابتی را نشان می دهند.

در سرمایه گذاری خارجی تنوع و تخصیص دارایی حیاتی است

به طور کلی ، سرمایه گذاری های کوچک در چندین دارایی یک استراتژی سرمایه گذاری خارجی خوب در نظر گرفته می شود. همه فکر می کنند که می توانند بازار را شکست دهند ، اما متأسفانه ، تقریباً غیرممکن است که همیشه درست باشد. اگر پرتفوی شما شامل پنج یا ده دارایی است که در بخش ‌های مختلف متنوع هستند، احتمال بقای شما حتی زمانی که بازار نزولی است بیشتر است. به عنوان مثال ، برخی از بخش ها در طول همه گیری کووید-19 بد عمل کردند ، در حالی که سهام شرکت های مرتبط با فناوری در حال رونق بودند. اگر سرمایه ‌گذار پرتفوی متنوعی داشته باشد، ریسک کمتر و در چندین بخش پخش می ‌شود.

با این حال ، از تنوع بیش از حد یا کم تنوع خودداری کنید. تنوع بیش از حد می تواند شما را کمتر به سود قابل توجهی از سرمایه گذاری های خود تبدیل کند. دومی ممکن است منجر به زیان قابل توجهی در شرایط نامطلوب بازار شود.

محافظت در برابر ضرر های قابل توجه

هر نوع سرمایه گذاری خارجی از ریسک مصون نیست. هیچ کس نمی داند سقوط بعدی بازار چه زمانی می آید یا بیماری همه گیر بعدی که باعث وحشت در بازار می شود. به همین دلیل محافظت در برابر خطرات احتمالی مهم است. ضرر های جزئی ( متوسط بالا و پایین ) خوب است ، اما بازیابی زیان های قابل توجه ممکن است سال ها طول بکشد. چندین ابزار سرمایه گذاری و استراتژی های پوشش ریسک وجود دارد که می توانید از آنها برای به حداقل رساندن ریسک استفاده کنید. تنوع بخشی شاید بهترین استراتژی بلند مدت برای محافظت در برابر ریسک پرتفوی باشد. سرمایه گذاری خارجی در اشکال نقدی ( نقد و سپرده های پس انداز ملی ) نیز می تواند مفید باشد.

بکارگیری استراتژی های مدیریت ریسک

هر سرمایه ‌گذار یک هدف ساده دارد که به دست آوردن بالاترین بازگشت سرمایه است. اما بازار مالی خواسته های سرمایه گذاران را برآورده نمی کند. دو قانون ساده برای یک سرمایه گذار موفق وجود دارد و آن این است که اول اینکه هرگز ضرر نکنید. دوم ، اولی را هرگز فراموش نکنید. این لفاظی است ، عملی نیست. با این حال ، برخی از استراتژی های مدیریت ریسک به شما کمک می کند تا برخی از خطرات احتمالی را کاهش دهید :

بلند مدت فکر کن

سرمایه گذاری های بلند مدت صرفاً به معنای نگهداری انواع دارایی ها برای حداقل یک سال یا بیشتر است. نوسانات کوتاه مدت می تواند شما را به فروش آن دارایی ها ترغیب کند.

قبل از سرمایه گذاری خارجی تحقیق کنید

تحقیق کن اگر در سهامی سرمایه گذاری می کنید ، ابتدا به عملکرد سال های گذشته شرکت و سپس به قیمت آن نگاه کنید. معیاری که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد، نسبت P/E است. در شرکت هایی که درک می کنید سرمایه گذاری کنید. این بدان معناست که شما باید بتوانید صورت‌ های مالی ، دارایی‌ های جاری و گسترش تجارت آتی آنها را بخوانید ، به تماس ‌های کنفرانس آنها گوش دهید. همانطور که وارن بافت یک بار گفت : " خرید یک شرکت فوق العاده با قیمت منصفانه بسیار بهتر از یک شرکت منصفانه با قیمت فوق العاده است. "

محدودیت های مالی خود را بشناسید

سرمایه گذاری خارجی تمام پول در بازار سرمایه ، می تواند وسوسه انگیز باشد ، اما انتخاب عاقلانه ای نیست. رکود در بازار می تواند سبد سهام شما را نابود کند که سال ها طول می کشد تا دوباره پر شود. به همین دلیل مهم است که ریسک اشتهای خود را بدانید. استراتژی محافظه کارانه به شما کمک می کند فقط در سهامی سرمایه گذاری کنید که ارزش ریسک را دارند.

در موضوع سرمایه گذاری خارجی باید سبد خود را متنوع کنید

در نهایت در یک سهام سرمایه گذاری خارجی نکنید یا سرمایه گذاری خود را در یک بخش محدود نکنید. برای جلوگیری از خطرات ، بخش های مختلفی را انتخاب کنید. چراکه در شرایط نوسان بازار، بخش ها به صورت بسته بالا و پایین می روند. تنوع به شما کمک می ‌کند تا میانگین زیان یک بخش را با سایر بخش ‌های سودآور محاسبه کنید. به عنوان مثال ، می توانید سبد سرمایه گذاری خود را به بخش های مختلفی تقسیم کنید: فناوری، انرژی ، املاک و مستغلات ، نفت و غیره.

شلوغی بازار را نادیده بگیرید و به برنامه پایبند باشید

افرادی مانند وارن بافت و کارلوس اسلیم همگی یک چیز مشترک دارند و آن اینکه بر اساس سر و صدای بازار تصمیم نگیرید. آنها بر آنچه در زمان حال اتفاق می افتد تمرکز نمی کنند. آنها کل اقتصاد را از دید عقابی تحلیل می کنند و می بینند که حرکت فعلی در آینده چگونه آشکار خواهد شد. به عبارت ساده، تفکر آنها همیشه آینده محور است.

در پایان برای گرفتن مشاوره سرمایه گذاری خارجی می توانید از آقای مهدی رمضانی مقدم مشاوره بگیرید تا در این راه بهترین عملکرد را داشته باشید و راه اصولی را در پیش بگیرید برای دریافت وقت مشاوره به شماره 09365857004 در واتساپ پیام دهید.

تماس با من

 

  •  چگونه نمایندگی فروش محصولات و برند خود را در سراسر دنیا گسترش بدهم؟
  • چگونه برند شخصی خودم را داشته باشم مشهور بشوم و همه مردم مرا بعنوان نفر اول بشناسند؟
  • چگونه می‌توانم کسب و کارم را رشد و توسعه بدهم و افزایش فروش و درآمد داشته باشم؟

 

اندرزگو به سمت بلوار صبا پلاک ۱۲۷ طبقه 5 واحد جنوبی

تلفن

02122230593 -
02122854022 - 09365857004

پست الکترونیک

info [at] mahdimoghadam [dot] com

من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

با من تماس بگیرید